Nemoci

  • Jen chřipka zabila loni v Česku 2000 lidí
  • Do rizikových skupin spadá až 50 % Čechů
  • Nejzranitelnější jsou malé děti a senioři
  • Jen 41 % Čechů připouští, že je chřipka nebezpečná i kvůli možnému úmrtí
  • Mnoho lidí si přijde zanedbaných, pokud u lékaře nedostanou antibiotika

Nemoci se stále vyvíjí

Stejně, jako se lidstvo neustále vyvíjí, vyvíjí se i nemoci. Ty už nejsou jako před desítkami let. Kdybyste teď chytili nějakou nemoc, jaká tady řádila před stovkou let, ani byste si toho nejspíš nevšimli. Dnešní nemoci jsou mnohem zákeřnější. A co je nejnebezpečnější, začínají být rezistentní vůči antibiotikům. Je stále těžší vyléčit se z chřipky nebo z vážné infekce.

Antibiotika už příliš nepomáhají

I kdybyste snědli celý kotel antibiotik, mnohdy vám to vůbec nepomůže. Jen za loňský rok zemřelo v Česku na chřipku 2000 lidí. Ano, nejsou to milióny a většinou se jednalo o oslabené jedince, ale zeptejte se sami sebe - Chceme žít ve společnosti a v době, kdy je reálnou hrozbou banální nachlazení?

Spotřeba antibiotik stále roste

Spotřeba antibiotik rok od roku neúměrně roste. Lékaři je předepisují na kde co. Je jedno, jestli se jedná o virovou nebo bakteriální infekci. A mnozí lidé k tomu také přispívají. Sami mají pocit, že když nedostanou antibiotika na své onemocnění, nebylo o ně dostatečně postaráno. Jenže právě antibiotika, která by nám měla pomoci k pevnému zdraví, mohou způsobit řadu zdravotních komplikací.

Antibiotika – pomocník, ale také nepřítel

Ty nejznámější a nejběžnější komplikace způsobené antibiotiky jsou zažívací potíže. Antibiotika totiž narušují přirozenou mikroflóru našeho těla, a to zejména ve střevě, čímž mohou způsobit nepříjemné zažívací potíže a oslabit imunitu.

Více